Duyurular

Müdürler Toplantısı..

Defterdar Vekilimiz Seyit Şamil KADIOĞLU  Başkanlığında, 13.12.2018 tarihinde Defterdarlık toplantı salonunda daire müdürleri ve İlçe Malmüdürleri ile değerlendirme toplantısı yapıldı. Personel Müdür Vekilimiz Orhan SEVİNÇ’in de hazır bulunduğu toplantıda bilgi alışverişi, beklenti ve temenniler dile getirildi.

EĞİTİM..

Defterdarlığımız eğitim salonunda;

Defterdarlıklar Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planında belirlenen; KOS 1.5.3 kod no.lu Defterdarlık personeline defterdarlık birimlerinden hizmet alanlara adil ve eşit davranılması konusunda farkındalığı artırıcı eğitimi ile KOS 3.2.1 kod no.lu “Defterdarlıklarda yönetmeliği bulunmayan görevliler için mesleki yeterliliklerinin sürekliliğini sağlamaya yönelik eğitimi” ,” Kişisel Verilerin Korunması ve Bilgi Güvenliği Eğitimi Defterdar Vekili Seyit Şamil KADIOĞLU ve Personel Müdür Vekilimiz Orhan SEVİNÇ  tarafından 12 Aralık tarihinde verilmiştir.

 

 

Türkiye’nin 2019-2021 yılları arasını kapsayan, ekonomide iş planını ortaya koyan Yeni Ekonomi Programı’nda, temel politikaların kurgulandığı alanların başında Enflasyon ile Mücadele gelmektedir.

Özellikle son dönemde kurda meydana gelen spekülatif artışlar sonucu fiyatlamalarda yaşanan yukarı yönlü gidiş, yüksek enflasyona neden olmuştur.

Gelinen durum, sadece kamu kurumları ya da bakanlıkların mücadelesinin ötesinde, Enflasyonla Topyekun Mücadele ihtiyacını doğurmuştur.

Türkiye’nin enflasyonla mücadelesinde başarıya ulaşması için kamu öncülüğünde başlatılan bu program, özel sektörün gönüllülük esasına dayalı desteğini hedeflemektedir.

Detaylı Bilgi İçin Linke Tıklayınız:   https://enflasyonlamucadele.org.tr/

 

 

Muhasebe Müdürümüzün Veda Yemeği

Defterdarlığımız Muhasebe Müdürü iken Kocaeli İli İzmit İlçesi Malmüdürlüğüne Malmüdürü olarak atanan ve aynı zamanda Defterdar Vekili olarak görev yapan Ömer ENGİN’e veda yemeği verildi. Veda yemeğine birim amirleri ve Defterdarlık personelleri katıldı. Yemekte bir konuşma yapan Ömer ENGİN “Sizlerle birlikte Siirtte görev yapmaktan her zaman onur duydum. Artık İzmit Malmüdürlüğünde görev yapmaya devam edeceğim. Benim için Siirt Defterdarlığının çok ayrı bir yeri var. Burada çok önemli dostluklar kurduk ve bu dostlukları hiçbir zaman unutmayacağım. Benim için  bu yemeği hazırladığınız dolayı tüm emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal ediniz. ” şeklinde konuştu.

Siirt Defterdarlığı olarak Sayın Müdürümüze yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.

 

Ayrıntılar için tıklayınız.

Borçlarınızı Yapılandırmayı Unutmayın

VERGİDE YAPILANDIRMA BAŞLADI.

Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

Söz konusu Kanun ile,

 • 31.03.2018 tarihi itibariyle gecikmiş vergi borçlarında Yurt İçi ÜFE oranında güncelleme,
 • Motorlu Taşıtlar Vergisinde büyük oranda ödeme kolaylığı,
 • Trafik Para Cezaları ve diğer idari para cezalarında önemli indirim,
 • Peşin ödemelerde Yurt İçi ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca %90 indirim,
 • Vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının %50’sinin silinmesi,
 • Vergi ihtilaflarının sulh yoluyla sonlandırılmasında %80’e varan indirim,
 • İşletme kayıtlarının cezasız ve faizsiz olarak gerçek duruma uygun hale getirilmesi,
 • Eczanelerde cezasız faizsiz stok düzeltme,
 • Matrah ve vergi artırımında vergi incelemesinden muafiyet,
 • İnceleme ve tarhiyat safhasındaki borçlar için yapılandırma,
 • Beyan edilmemiş gelirler ve kazançlar için pişmanlıkla cezasız ve faizsiz beyan,
 • Yurt içi ve yurt dışı bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması,
 • Borçları 18 taksitte 36 ay sürede ödeme,
 • Yapılandırılan borçları anlaşmalı bankaların banka kartı ve kredi kartı ile ödeme,
 • Vadesi 31.12.2013 tarihinden önce olan 100 TL ve altındaki borçların silinmesi,

gibi çok önemli imkanlar getirilmiştir.

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Memur Adayları Yemin Etti

Siirt Defterdarlığı’nda 2017 yılında devlet memuru olarak görev yapmaya başlayan 5 aday memur için 1 Haziran Cuma günü yemin töreni düzenlendi.

Siirt Defterdarlığı makam odasında  düzenlenen Aday Memurlar Yemin Töreni’ne, Defterdar vekili Ömer ENGİN,  birim müdürleri ile aday memurlukları sona eren 5 memur katıldı. 2017 yılı itibarı ile Siirt Defterdarlığında göreve başlayan ve adaylık sürelerini tamamlayan Mustafa BULGAK, Abdülbari AKSU, Abdülselam TEKİN, Abdullah YAVUZ ve Mahmut İNAN staj, temel ve hazırlayıcı eğitim sürelerini tamamlayarak, asaleten devlet memurluğuna atanmaya hak kazandı.

Toplam 5 memurun yemin ettiği tören sonrası Defterdar vekili Ömer ENGİN  “Bu ettiğiniz yemin çok önemlidir, her biriniz bu devleti oluşturan bir bireysiniz. Yapacağınız her işte bu yemine sadık kalmanız ve çok çalışmanız gerekecek. Bunu layığı ile yaptığınız zaman kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissedeceksiniz. Hepinize hayırlı olsun, görevlerinizde başarılar diliyorum” diye konuştu

Aday memurlar yemin ettikten sonra, ‘Yemin Belgeleri’  Defterdar vekili Ömer ENGİN  tarafından verildi.